Savižudybių prevencija, intervencija ir postvencija

Savižudybių prevencija, intervencija ir postvencija

Savižudybių prevencijos koordinatorius yra asmuo, atsakingas už savižudybių prevencijos koordinavimą savivaldybėje, reagavimo į savižudybės grėsmę algoritmo iniciavimą, įgyvendinimą, stebėseną ir tobulinimą. Atkreiptinas dėmesys, jog koordinatoriaus pareigybė yra svarbi naujovė nacionaliniu lygmeniu, nes gali kurti pozityvius pokyčius savivaldybėse savižudybių prevencijos srityje.

Pagrindiniai koordinatoriaus tikslai:

  1. Pasirengti tinkamai reaguoti į savižudybių ir mėginimų žudytis atvejus (užtikrinti bendradarbiavimą su statutinių ir skubiosios pagalbos tarnybų, psichikos sveikatos, asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, švietimo, kultūros, žiniasklaidos, socialinių paslaugų, globos įstaigų, dienos centrų atstovais, kitomis institucijomis, dirbančiomis ir susiduriančiomis su savižudybės grėsme, ir kitomis savivaldybėmis).
  2. Organizuoti pagalbą po mėginimo žudytis ir (arba) savižudybės įvykio (nukreipti asmenis arba jų grupes, organizacijas tikslinei pagalbai, pasiūlyti pagalbą nusižudžiusiojo asmens artimiesiems, nes jie yra didesnėje savižudybės rizikoje).
  3. Didinti specialistų kompetencijas ir teikti metodinę pagalbą (vertinti specialistų mokymų savižudybių prevencijos tema poreikį; organizuoti mokymus, dalytis turima metodine medžiaga su kitais specialistais).
  4. Šviesti visuomenę (organizuoti renginius, informacines kompanijas arba dalyvauti jose, žiniasklaidos atstovus informuoti apie atsakingą informacijos apie įvykusią savižudybę skelbimą).
  5. Vykdyti stebėseną (inicijuoti tyrimus, stebėti statistikos tendencijas, stebėti reagavimo į savižudybę algoritmo stebėseną ir kt.)

Pasaulio sveikatos organizacijos pateiktais duomenimis, kasmet pasaulyje nusižudo daugiau kaip 700 tūkst. žmonių, dar daugiau žmonių bando nusižudyti. Savižudybė gali įvykti bet kuriame amžiaus tarpsnyje. Kiekviena mirtis ir bandymas žudytis skaudžiai paliečia šeimą, draugus, bendruomenę ir šalį.

 

Dėl platesnės informacijos kreipkitės:

El. paštu: greta.erce@silutessveikata.lt

Tel. nr. +37061260760 

Skip to content