Vandens lašelio kelionė

2021 metų kovo 15 d. Šilutės lopšelyje –  darželyje ,,Ąžuoliukas“  ,,Pipiriukų“ grupėje vyko pamokėlė – praktinis užsiėmimas ,,Vandens lašelio kelionė“.

Pamokėlės tikslas – supažindinti vaikus su vandens svarba žmogaus organizmui, mūsų visų Žemei, skatinti sąmoningą ir  pagarbų požiūrį į vandenį, jo reguliarų vartojimą bei tuo pačiu tausojimą. Ugdytiniai taip pat sužinojo kas yra vanduo, koks jo skonis, kvapas, spalva. Aptarėme kur ir kiek yra vandens aplinkoje, kiekvieno mūsų kasdienybėje bei mūsų pačių organizme. Ypatingai aktyviai vaikai dalyvavo diskusijoje, kas atsitinka ir kaip žmogus jaučiasi, kuomet trūksta vandens, aptarėme kiek vandens reikia išgerti per parą.

Galiu pasidžiaugti, kad vaikai puikiai supranta ir suvokia, kad vanduo yra kur kas geriau ir sveikiau už sultis, limonadą, ar kitus gazuotus ir saldžiuosius vaisvandenius. Dauguma rinktųsi troškuliui numalšinti vandenį, kiti vandenį pagardintą šviežiomis uogomis, citrinos riekele. Tikiuosi, kad vaikai įgiję daugiau žinių apie vandenį, aktyviau jį gers, tausos vandenį, suprasdami jo naudą ir reikalingumą kiekvienam gyvam organizmui, įsisąmonins, kad vanduo, kaip ir maistas bei oras, reikalingas kiekvienam žmogui ir nėra neišsenkanti gamtos dovana, o mūsų visų turtas, kuriuo naudojamės dabar ir kurį privalome išsaugoti ateities kartoms.

Daug emocijų pamokėlės pabaigai suteikė praktinė užduotis su vandeniu ir Kakės Makės dainelė apie vandenį, kuri paskatino vaikus pajudėti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Raimonda Armonavičienė

Pakeisti teksto dydį