“Švarios rankytės”

2021 metų kovo 16, 17 ir 22 dienomis Šilutės r. Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus ,,Drugelių“, ,,Boružiukų“, jungtinėje priešmokyklinėje ,,Saulučių“ grupėse vyko praktinės pamokėlės ,,Švarios rankytės“.

Kad vaikams netrūktų žinių apie asmens higieną, jos svarbą, kad jie įsisąmonintų, jog tai yra vienas elementariausių ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų buvo pravestos praktinės pamokėlės apie rankų higieną. Pamokėlių metu buvo naudojama profilaktinė higienos priemonė ,,Bakterijų milteliai“, kurie imituoja ant rankų esančius nešvarumus, šie nėra pastebimi plika akimi, juos galima pamatyti tik pašvietus specialiu žibintuvėliu. O juos sunaikinti galima tik kruopščiai plaunant rankytes tekančiu vandeniu ir muilu.

O, kad geriau suprastumėme , kodėl toks svarbus muilas ir mokėjimas taisyklingai plauti rankas, atlikome eksperimentą ,,mikrobų medžioklė“, kurio metu vaikai suprato, jog mikrobai labai bijo muilo.

Vaikai sužinojo, kad per nešvarias rankas perduodami įvairūs susirgimai, todėl teisingai plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje  Raimonda Armonavičienė

Pakeisti teksto dydį