PAMOKĖLĖ “DANTŲ ĖDUONIUI SAKAU – NE”

   Šilutės Pamario pagrindinėje mokykloje kovo 23, 24, 26, 31 dieną 2c, 2b, 4b, 4a klasės mokiniams vyko pamoka „ Dantų ėduoniui sakau- ne“.

Per šią pamoką mokiniai prisiminė, kaip reikia taisyklingai valytis dantis. Žiūrėjome filmuką kas atsitiktų, jei nustotume valytis dantis? Buvo rodoma vaizdinė medžiaga apie dantų ėduonies ligas. Mokiniai sužinojo, kad dantų apnašos yra minkštos ir baltos, kurios limpa prie dantų ir dantenų. Dantys genda, kai bakterijos ir maistas jungiasi ir sudaro rūgštis, kurios gali pragraužti skyles emalyje. Prisiminėme, koks maistas stiprina dantis.  Kalbėjome apie nesveikus maisto produktus, kurie kenkia dantims. Mokiniai sužinojo, kad kuo daugiau valgant saldžius maisto produktus, tuo greičiau vystosi ėduonis.

   Mokiniai žino, kad dantis reikia valyti dvi minutes ryte ir dvi minutes vakare, nepamirštant ir liežuvio, kad būtų pašalintos bakterijos. Dantys rečiau ges, jei juos kruopščiai valys po valgio, skalaus burnytę vandeniu, reguliariai lankysis pas odontologą.

Paruošė: Visuomenės  sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jovita Naujokienė

Pakeisti teksto dydį