KVIETIMAS DALYVAUTI POZYTYVIOS TĖVYSTĖS PROGRAMOJE „NEĮTIKĖTINI METAI“

Higienos institutas įgyvendina 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo projektą „Programos „Neįtikėtini metai“ pritaikymas ir įgyvendinimas Lietuvoje“ Nr. LT03-2-SAM-TF-001.

 „Neįtikėtini metai“ (angl. The Incredible Years®) – tai prof. dr. Carolyn Webster-Stratton Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurta serija viena su kita susietų, įrodymais pagrįstų programų, skirtų tėvams, vaikams ir mokytojams, palaikoma daugiau nei 30 metų tyrimų. Šios programos tikslas yra užkirsti kelią mažų vaikų elgesio problemoms ir jas koreguoti bei skatinti jų socialinę, emocinę ir akademinę kompetenciją.

Lietuvoje įgyvendinama  The Incredible Years® „Bazinė programa ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams“ – programa, skirta tėvams, auginantiems 3–6 m. amžiaus vaikus. 

Programos metu tėvai mokysis: sustiprinti pozityvios tėvystės įgūdžius, puoselėti tėvų ir vaikų bendravimą ir prieraišumą, formuoti tėvų gebėjimą skatinti vaikų emocijų reguliaciją, socialinius įgūdžius ir kalbos vystymąsi, mažinti itin griežtą, grubų drausminimą ir padėti koreguoti vaikų elgesio problemas. Tėvai taip pat mokomi, kaip ugdyti vaikų pasirengimo mokyklai įgūdžius, ir yra skatinami bendradarbiauti su vaikų pedagogais.

Programa trunka 18 savaičių (4,5 mėn.). Kartą per savaitę renkamasi į 2 val. bendrą grupės susitikimą. Grupės susitikimų metu (per pertraukas) dalyviams bus siūloma arbata, kava ir užkandžiai.

Tėvai, norėdami dalyvauti programoje, registruojasi interneto svetainėje https://neitiketini-metai.lt/registracija-i-programa-ikimokyklinio-amziaus-3-6-m-vaiku-tevams/dalia-jukniene-ir-kristina-monkiene/   arba nuskenavę QR kodą nurodydami savo vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą ir kontaktinę informaciją, kuri reikalinga tėvų grupių vadovams, kad jie galėtų susisiekti su tėvais. Registruotis gali tik nurodytose savivaldybėse deklaravę gyvenamąją vietą tėvai. 

Grupės susitikimai vyks kontaktiniu būdu, adresu: K. Kalinausko g. 10, Šilutė, 4 aukštas, 33 kabinetas (salė). Pirmasis grupės susitikimas 2022 m. spalio 19 d., 17.30 val. Grupės vadovės: Kristina Monkienė ir Dalia Juknienė. 

Dėl visų iškilusių klausimų, susijusių su programa registracija, prašome kreiptis el. paštu dalia.jukniene@silutessveikata.lt .

 

Dokumentas viešinimui Adobe PDF formatas

 

 

 

Skip to content