„Uždekime žvakutes organų donorams pagerbti“

Kviečiame prisijungti prie iniciatyvos „Uždekime žvakutes organų donorams pagerbti“.

Šia iniciatyva ne tik prisimename visus tuos, kurie paaukojo organus transplantacijai, bet ir dėkojame už pačią didžiausią dovaną – išgelbėtas gyvybes. Žvakučių liepsnos yra padėka ir donorų artimiesiems, kurie kilniai sutiko paaukoti mirusių artimųjų organus, išpildė jų valią.

Iniciatyva skatina atminti, koks trapus žmogaus gyvenimas, ir jei yra viltis išgelbėti gyvybę, būtina išnaudoti visas galimybes – kartais toji vienintelė viltis ir yra organų donorystė.

Organų donorystės prasmę ir vertę geriausiai suvokia tie, kas yra susidūrę su liga, kurią išgydyti galima vieninteliu būdu – persodinti mirusio žmogaus organą. „Mes suprantame, kad daugeliui tai yra didelė retenybė ir tarsi iš fantastikos pasaulio, tačiau žmonės praradę šansą gyventi būtent ir gyvena tik dėl to, kad jiems transplantuotas mirusio žmogaus organas – širdis, plaučiai, kepenys ar inkstas”, – sako Lietuvos asociacijos „Gyvastis” prezidentė Aušra Degutytė. – Todėl šie žmonės – organų donorai – yra verti ypatingos pagarbos.

Spalio 7 d. (penktadienį) jiems atminti Šilutėje prie Kultūros ir pramogų centro 15.00 val.  liepsnos žvakutės.

Stengsimės uždegti 1956 žvakutes t. y tiek, kiek buvo organų donorų per visą transplantacijos istoriją Lietuvoje.

Jautrus Daivos pasakojimas ir dėkingumas donorui ir jo artimiesiems ❤
INFORMACIJA APIE ORGANŲ DONORYSTĘ LIETUVOJE 2022 . Skaityti plačiau: Donorystės statistika Lietuvoje 2022
Skip to content