Viktorina “Gripas tai ar peršalimas”

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje, 2020 m. vasario 14 dieną, vyko viktorina „Gripas tai ar peršalimas?, kurią organizavo Visuomenės sveikatos specialistė Irutė Bružienė ir mokytoja Lilijana Peter..
Gripas – tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5-10 proc. gyventojų. Lietuvoje sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu.
Viktorinoje dalyvavo 6 klasės mokiniai, kurie buvo suskirstyti į komandas („Ląstelės“; „Virusai“; „Paracetamolis“; „Sveikuoliukai“), atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotis. Sužinojo kaip reikia elgtis užsikrėtus gripu ir kokių profilaktinių priemonių imtis, kad neužsikrėsti.
Viktorina buvo ne tik informacinio pobūdžio, bet ir nuotaikinga: mokiniai sužinojo kuri kūno vieta pas žmogų yra švariausia?; Kurią kūno vietą žmonės liečia dažniausiai?
Taip pat aptarėme ir antibiotikų vartojimą, kada ir kaip derėtų vartoti antibiotikus. Antibiotikai nėra veiksmingi gydant peršalimą ar gripą.
Žinios apie gripą ir peršalimą pasiskirstė gana tolygiai, nors pranašumą turėjo – komanda „Paracetamolis“, tačiau iš tikrųjų laimėjo visi, nes įgijo daugiau žinių apie gripą ir žinos kaip pasielgti vienu ar kitu atveju.
Būkite sveiki!

Pakeisti teksto dydį