Priklausomybių konsultanto veiklos pristatymas Šilutėje ir Pagėgiuose

2020 m. vasario 10 – 16 dienomis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas ir asociacija „Mentor Lietuva“ jau šeštus metus mini Alkoholikų vaikų savaitę, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria alkoholį vartojančių tėvų šeimose augantys ir jau suaugę vaikai, skatinti jiems padėti ir patiems ieškoti pagalbos.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisidėdamas prie šios akcijos minėjimo bei siekdamas padėti priklausomybę turintiems asmenims ir jų artimiesiems surasti pagalbą surengė priklausomybės konsultanto, Anoniminių alkoholikų bei Al-Anon veiklos pristatymą. Vasario 6 dieną minėtos veiklos pristatymas vyko Šilutės rajono savivaldybės posėdžių salėje, o vasario 14 dieną – Pagėgių seniūnijos salėje. Pristatymuose dalyvavo dalyvavo socialiniai darbuotojai, probacijos tarnybos specialistai, policijos pareigūnai, savivaldybių bei mokyklų darbuotojai ir kiti, neabejingi alkoholizmo problemai.

„Priklausomybė yra liga, kaip ir visos kitos ligos, tą turime pagaliau suprasti. „Nesaikingas alkoholio vartojimas yra visų mūsų problema. Žmogus, kuris žalingai ir rizikingai vartoja alkoholį griauna ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvenimus“, – pristatydami savo veiklą kalbėjo priklausomybių konsultantai.

Priklausomybių konsultantai dirba tik mokslu pagrįstais metodais. Į priklausomybių konsultantus žmonės gali kreiptis be gydytojo siuntimo. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras užtikrina nemokamų ir anonimiškų priklausomybės konsultavimo paslaugų teikimą Šilutės rajono savivaldybės ir Pagėgių savivaldybės gyventojams. Šiomis paslaugomis, siekiama padėti ir patarti, kaip elgtis, jeigu su žalingu alkoholio vartojimu ar priklausomybe susiduria artimieji ar pats asmuo. Todėl pabrėžiama, kad į konsultacijas gali registruotis, ne tik asmenys žalingai ir rizikingai vartojantys alkoholį, bet ir jų šeimos nariai, draugai, artimieji. Visi, kurie kenčia, išgyvena ar nerimauja dėl priklausomo artimojo.

Priklausomybės konsultantų pagrindiniai uždaviniai:

  • Įvardinti ir parodyti dėl priklausomybės kylančias problemas šeimoje ir suplanuoti pagalbą visiems jos nariams (tiek suaugusiems, tiek vaikams).
  • motyvuoti vartojančius alkoholį rizikingai (galimai dar nesančius priklausomais) keisti žalingus gėrimo įpročius;
  • motyvuoti priklausomus nuo alkoholio asmenis, jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo;
  • teikti paramą sveikstantiems žmonėms, baigusiems gydymo nuo priklausomybių programą.

 

Surinkusiems pristatyta ir Al-Anon – alkoholizmu sergančių artimųjų ir draugų bendrija. „Tai savipagalbos grupė. Grupių susirinkimams tapus saugia vieta, tampa lengviau išreikšti savo nuoskaudas ir baimes bei išlaisvinti save iš gėdos ir kaltės jausmo, kuriuos atsinešėme iš praeities. Savipagalbos grupė  padeda sveikti, atstatyti santykius savo aplinkoje. Visi, kurie kenčiate dėl savo šeimos narių ar draugų nesaikingo alkoholio vartojimo, laukiame Jūsų“, – kalbėjo Al-Anon grupės narė.

Taip pat pristatyta Anoniminių alkoholikų (AA) veikla. AA – tai draugija vyrų ir moterų, kurie dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo. Vienintelė sąlyga būti draugijos nariu – noras mesti gerti. Anoniminiai alkoholikai nemoka nei stojamojo, nei nario mokesčio. AA pagrindinis tikslas – būti blaiviems ir padėti kitiems alkoholikams pasiekti blaivybę.

 

Priklausomybių konsultanto paslaugos teikiamos:

kiekvieną ketvirtadienį

(K. Kalinausko g. 10, Šilutė).

Registracija į konsultacijas vykdoma tel.: 8 65930064.

 

Priklausomybių konsultanto paslaugos teikiamos:

kiekvieną penktadienį

(Vilniaus g. 46, Pagėgiai).

Registracija į konsultacijas vykdoma tel.: 8 65930064.

 

Al-Anon (alkoholizmu sergančių –žmonių artimųjų ir draugų bendrija)

grupių susirinkimo laikas:

antradieniais 19.00 val.

Katalikų bažnyčios g. 1, Šilutė

Tel.: 86 309 1107

 

Anoniminių alkoholikų  grupių susirinkimo laikas:

antradieniais, ketvirtadieniais 19.00 val.

sekmadieniais 17.00 val.

Katalikų bažnyčios g. 2-3, Šilutė

Tel.: 86 33 52 673

Pakeisti teksto dydį