Sveikai valgau, daug judu- kietas esu!

     Sveikai valgau, daug judu – kietas esu !

Rugsėjo 19- 26 dienomis „Diemedžio“ ugdymo centro 1-oje ir 2-oje grupėse vyko sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo savaitė, kurios tikslas – gilinti mokinių žinias apie sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo naudą sveikatai.

Rugsėjo 21 d. kiekvienas mokinys iš vaisių, daržovių ir uogų dėliojo savo emociją lėkštėje. „Jaunieji sveikuoliukai“ buvo gerai nusiteikia, nes visų pagaminti „Emociukai“ buvo linksmai besišypsantys.

Rugsėjo 22 dieną abi grupės nusprendė šiek tiek pajudėti, todėl išvyko į Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos stadioną. Stadione ne tik mokiniai, bet ir auklėtojos treniruoklių pagalba pramankštino kaulus ir raumenis. Mokiniai bėgo du ratus apie stadioną, žaidė futbolą. Smagiai pajudėję, įkvėpę tyro oro su gera nuotaika grįžo į Centrą.

Rugsėjo 25 d. mokiniai išvyko į netoli „Diemedžio“ ugdymo centro esantį ūkį. Padėjo nuskinti iš daržo cukinijas, moliūgus. Darbo buvo tikrai daug, bet mokiniai nepabūgo ir padarė darbą iki galo. Ūkio šeimininkai buvo labai dėkingi už pagalbą, todėl kiekvienam padovanojo po 2 moliūgus. Vieni mokiniai iš moliūgų nusprendė pasigaminti kažką skanaus ir sveiko, kiti panaudos moliūgus kasmetinėje Švėkšnos miestelio moliūgų šventėje.

Rugsėjo 26 d. „Jaunieji sveikuoliai” gamino sveikus užkandžius iš vaisių ir uogų. Mokiniai buvo labai kūrybingi, užkandžiai buvo labai spalvingi, sveiki ir skanūs.

Atlikdami įvairias veiklas mokiniai atrado savo mėgstamus vaisius, daržoves ir uogas. Supratau, kad šokoladą ir saldainį galima pakeisti į saldžią kriaušę ar uogą.

Po kiekvienos veiklos buvo diskutuojama, kuo sveikas maistas ir fizinis aktyvumas yra svarbūs, kokios yra sveikos mitybos taisyklės ir kodėl yra naudinga jų laikytis. Visi mokiniai užsiėmimo metu buvo aktyvūs, nes sveikai gyventi yra smagu ir sveika!

 

visuomenės sveikatos specialistė Nijolė Brazienė

Pakeisti teksto dydį