Kviečiame atlikti nemokamą KŪNO KOMPOZICIJOS ANALIZĘ!

KUO NAUDINGA KŪNO KOMPOZICIJOS ANALIZĖ?

Kūno kompozicijos analizatoriai parodo įvairius kūno sandaros duomenis, kuriais remdamiesi galite:

 • Stebėti kūno kompozicijos pokyčius;
 • Koreguoti savo sportinį krūvį, stebėdami raumenų kiekį ir kūno masės indeksą;
 • Nustatyti kūno sudėjimą ir stebėti pažangą jį tobulinant;
 • Visceralinių riebalų matavimas ir mažinimas sumažina riziką susirgti diabetu, širdies ligomis.

 

KAIP VEIKIA KŪNO KOMPOZICIJOS ANALIZATORIUS?

Kūno sandaros analizatorius nustato kūno kompoziciją, naudodamas tariamosios varžos metodą. Saugūs, nejuntami elektros signalai pereina per asmens, užlipusio ant prietaiso platformos, kūną. Ši srovė lengvai pereina per raumenis ir kitus kūno audinius, tačiau ją sulaiko riebalai, kadangi juose yra mažiau skysčių. Šis audinių pasipriešinimas vadinamas varža. Varžos rodmenys ir matematinės formulės padeda nustatyti tiriamo asmens kūno sudėjimo rodmenis.

 

Atliekant kūno kompozicijos analizę sužinosite:

 • kūno riebalų kiekį,
 • kūno vandens kiekį;
 • kaulų masę,
 • visceralinių riebalų lygį;
 • raumenų masę;
 • dienos kalorijų normą;
 • kūno masės indeksą.

 

Kūno riebalų kiekis

Kūno riebalų kiekis – tai riebalų kiekio esančio Jūsų organizme išraiška procentais. Kūno riebalai yra būtini siekiant palaikyti kūno temperatūrą, apsaugoti sąnarius ir vidaus organus, tačiau per didelis riebalų kiekis gali turėti neigiamos įtakos sveikatai – padidėja tikimybė susirgti širdies ligomis, vėžiu, diabetu. Per mažas riebalų kiekis gali sąlygoti nereguliarų mėnesinių ciklą ir nevaisingumą.

 

Kūno vandens kiekis

Kūno vandens kiekis – tai kūno skysčių procentinė išraiška nuo viso kūno svorio. Vanduo yra labai svarbus  organizmo veiklos procesuose, kiekvienos ląstelės, audinio ar organo veikloje. Palaikant normalų vandens kiekį organizme, sumažėja žmogaus organizmo sutrikimų galimybė. Skysčių lygis Jūsų kūne paros eigoje būna skirtingas. Pavyzdžiui, po ilgo nakties miego patiriate dehidrataciją. Kūno skysčių lygį lemiantys veiksniai: miegas, fizinė veikla, valgymas ir gėrimas, liga ir vaistiniai preparatai, maudymasis, pirtis bei viduriavimas.

 

Kaulų masė

Ši funkcija leidžia sekti kaulų mineralinę masę (kaulų mineralų, pvz. kalcio ir pan. lygį) kūne. Žmogus, o ypač sportuojantis, turintis daugiau raumenų, turi turėti stiprius, sveikus kaulus. Jei kaulų struktūra nepatenkinama, jie turi polinkį lūžti, tai gali turėti neigiamos įtakos žmogaus sveikatai.

 

Visceralinių riebalų lygis

Visceraliniai riebalai – tai riebalai, išsidėstę aplink vidaus organus. Kitaip, nei išorinius riebalus, vidinius riebalus galima nustatyti tik kūno analizatoriumi ar kitais specialiais prietaisais. Įdomu, kad nebūtinai žmogus turi turėti viršsvorį ar būti nutukęs. Dažnai net ir normalaus kūno sudėjimo žmonės, ypač vyrai, turi vidinių riebalų sankaupas. Vidiniai riebalai yra žymiai pavojingesni nei poodiniai riebalai, nes jie išskiria į kraujotakos sistemą riebiųjų rūgščių elementus, kurie veikia kepenis. Didelis vidinių riebalų kiekis stipriai įtakoja šių ligų atsiradimą: cukrinį diabetą, kraujagyslių susiaurėjimą bei širdies ligas, hiperlipidemiją, hipertoniją, insultą, endokrininių ligų atsiradimą. Šių vidinių riebalų daugiau ar mažiau turime visi, tačiau kontroliuoti jų kiekį būtina.

 

Raumenų masė

Šis rodiklis parodo Jūsų raumenų svorį. Į raumenų masės parodymus įeina griaučių raumenys, lygieji raumenys (pavyzdžiui, širdies arba virškinimo) bei vandens koncentracija raumenyse. Raumenys atlieka svarbų vaidmenį judant bei vartojant energiją. Jei Jūsų raumenų masė nepakankama, nepakankama ir Jūsų energija.

 

Dienos kalorijų norma

Dienos kalorijų norma yra bazinės medžiagų apykaitos, kasdieninės veiklos apykaitos suma ir dietos įtakos vertinimas. Dienos kalorijų norma tai sąmata, kiek kalorijų galite sunaudoti per dieną ir išlaikyti dabartinį savo kūno svorį.

 

Kūno masės indeksas

KMI – tai ūgio ir svorio santykio teorinis rodiklis, nurodantis ar žmogaus svoris normalus, ar jis turi antsvorio arba yra nutukęs. Jūsų KMI gali būti suskaičiuotas padalinus Jūsų svorį (kg) iš ūgio (m), pakelto kvadratu.

 

Tiksliam matavimui:

 • Nesimatuokite po intensyvaus fizinio krūvio;
 • Nesimatuokite po ką tik suvartoto maisto, didelio skysčių kiekio ar po dehidratacijos;
 • Žinokite tikslų savo ūgį;
 • Matavimus geriau atlikti po visų “gamtinių reikalų”.

 

 

Svarbi informacija!

Ši kūno kompozicijos analizė neatliekama nėščiosioms, žmonėms, turintiems alergiją metalams ir asmenims, kuriems implantuoti elektroniniai medicininiai prietaisai, pvz. širdies stimuliatorius.

 

 

 

Visi sveiki žmonės myli gyvenimą. (Henrikas Heinė). Tad mylėkite gyvenimą ir būkite sveiki!

 

 

 

Informaciją parengė:

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė

Alvita Burzdžiūtė

El.p. alvita.burzdziute@silutessveikata.lt

Tel. 8 441 52217

Mob. +37061260760

Pakeisti teksto dydį