PAVASARIO ŽYGIS’ 22

 

Gegužės 10 d., visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimo pradžią dar 2000 m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2002 metų paminėjimai organizuojami daugumoje pasaulio valstybių. PSO ragina įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonę.

Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Nemuno deltos regioninis parkas kviečia gegužės 7 d. praleisti aktyviai.

Norime dvi atmintinas dienas Europos širdies nepakankamumo dieną ir Judėjimo sveikatos labui dieną sujungti į vieną. Abiejų tikslas – daugiau fiziškai judėti.

Pėčiomis po Rusnės miestelį (5 km.)

Šį maršrutą pėsčiomis  pradėsite Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre. Čia pirmiausia aplankysite Lankytojų centro ekspoziciją, kur galėsite susipažinti su visa Nemuno deltos gamta, bei jos teikiamais turtais. Atsisėdę į išmaniąją kėdę pajusite paukščio skrydį, o kompiuteriniame terminale bandysite atspėti paukščio rūšį. Apsilankę ekspozicijoje žygiuosite Rusnės miestelio centro link, pirma stotelė – Rusnės evangelikų-liuteronų bažnyčia. Čia ne tik paskaitysite apie jos istoriją, bet ir aplankysite šalia bažnyčios esančią „didvyrių giraitę“, pasodintų medžių alėją, bei jos viduryje pastatytą paminklą, skirtą I pasaulinio karo aukoms atminti. Perėję alėją žygiuosite Atmatos upės link, kur puikuojasi kadaise stovėjusio senojo Rusnės tilto liekanos. Tęsdami savo kelionę pėsčiųjų taku einančiu pylimu pakeliui pražygiuosite paminklą skirtą kadaise Rusnėje gyvenusiam H. Kallenbachui bei jo bendražygiui M. Gandhi, o vėliau prieisite Rusnės salos pradžią – vietą kur Rusnės upė išsišakojusi į Atmatą ir Skirvytę. Toliau keliaudami pylimu pamatysite didingąjį Rusnės klevą, kadaisę buvusį populiaria susitikimų vieta. Praėję tiltą per Pakalnės upę pereisite gatvę, ir kairiuoju upės krantu pražygiuosite etnografinį Skirvytėlės kaimą, kurio pabaigoje pamatysite kabantį „beždžionių“ tiltą. Kirtę jį atsidursite prie Rusnės salos uostelio. Į miestelį grįšite Pakalnės upės dešinio kranto pylimu ir užbaigsite kelionę grįžę į lankytojų centrą.

Pėsčiųjų maršrutas po Rusnės salą (16 km.)

Šį maršrutą pėsčiomis pradėsite Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre. Čia pirmiausia aplankysite Lankytojų centro ekspoziciją, kur galėsite susipažinti su visa Nemuno deltos gamta, bei jos teikiamais turtais. Atsisėdę į išmaniąją kėdę pajusite paukščio skrydį, o kompiuteriniame terminale bandysite atspėti paukščio rūšį. Apsilankę ekspozicijoje žygiuosite Rusnės miestelio centro link, pirma stotelė – Rusnės evangelikų-liuteronų bažnyčia. Čia ne tik paskaitysite apie jos istoriją, bet ir aplankysite šalia bažnyčios esančią „didvyrių giraitę“, pasodintų medžių alėją, bei jos viduryje pastatytą paminklą, skirtą I pasaulinio karo aukoms atminti. Perėję alėją žygiuosite Atmatos upės link, kur puikuojasi kadaise stovėjusio senojo Rusnės tilto liekanos. Tęsdami savo kelionę pėsčiųjų taku einančiu pylimu pakeliui pražygiuosite paminklą skirtą kadaise Rusnėje gyvenusiam H. Kallenbachui bei jo bendražygiui M. Gandhi, o vėliau prieisite Rusnės salos pradžią – vietą kur Rusnės upė išsišakojusi į Atmatą ir Skirvytę. Toliau keliaudami pylimu pamatysite didingąjį Rusnės klevą, kadaisę buvusį populiaria susitikimų vieta. Praėję tiltą per Pakalnės upę pereisite gatvę, ir kairiuoju upės krantu pražygiuosite etnografinį Skirvytėlės kaimą, kurio pabaigoje pamatysite kabantį „beždžionių“ tiltą. Toliau žygiuosite link vienos seniausių Pamario krašto gyvenviečių – Vorusnės kaimo. Pražygiavę jį, pasieksite Naikupės apžvalgos bokštelį, kuris pastatytas prie pat rezervato ribos, o nuo jo atsiveria nuostabi Kuršių marių panorama. Vėliau pasiekę Pakalnės upę žygiuosite dešiniojo kranto pylimu, kur galėsite grožėtis upės pakrante. Priėję Rusnės prieplauką toliau eisite pylimu, o vėliau grįšite į lankytojų centrą.

ŽYGIO EIGA

ATVYKIMO VIETA
Maršrutų dalyviai turi savarankiškai atvykti į žygio starto vietą – Nemuno deltos regioninio parko direkcija. Kuršmarių g. 13, Rusnės mstl., Rusnės sen., Šilutės r. sav., LT-99349.

REGISTRACIJA

Visi užsiregistravę dalyviai telefonu ir  internetu.

PARKAVIMAS
Parkavimas miestelio teritorijoje nemokamas.

STARTAVIMAS
10. 30 val.

ŽYGIAVIMAS
Maršrute bus įrengtas poilsio ir  pagalbos punktas bei galėsite išmėginti įvairius užsiėmimus. (alkoholio prevencijos akinius, koks CO 2 kiekis organizme ir kt.). Taip pat ten bus galima pasipildyti vandens atsargas, o prireikus gauti būtinąją medicininę pagalbą.

MARŠRUTO PABAIGOJE

Dalyvio pažymėjimai ir užkandžiai.

 

REGISTRACIJOS NUORODA

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYKLfD23ygZdskcrpZZHMVP2e4zWkFcSiU2771-jf8juY-9A/viewform?usp=sf_link 

Skip to content