PAAUGLIŲ ASMENS HIGIENA

Paauglių asmens higiena

 

Balandžio 19 d. Vainuto gimnazijoje vyko pamokėlė „Paauglių asmens higiena. Joje dalyvavo I klasės mokiniai. Pamokėlės metu mokiniai supažindinti su asmens higienoje vartojamomis sąvokomis: alergija, depiliacija, gilusis odos valymas, kaukė, kosmetikos gaminys, konservantas, odos valymas, pilingas, ultravioletinių spindulių filtras. Aptarėme, kad asmens higiena – tai kasdienės (prausimasis, valymas, odos priežiūros priemonių naudojimas), kūno ir veido odos, plaukų, nagų, burnos ertmės ir dantų priežiūros procedūros, taip pat lovos skalbinių, baltinių keitimas, jų priežiūra.

Mokiniai sužinojo, kad tinkama kasdienė odos priežiūra paauglystėje yra svarbi spuogų profilaktikos priemonė. Pateikti patarimai, kaip tinkamai naudoti kosmetikos priemones bei kaip pasirinkti, kada ir kokiomis kvėpinimosi priemonėmis naudotis. Pagrindinė taisyklė – kūno švara ir saikas. Visi kvėpinimuisi skirti gaminiai naudojami tik esant švariam kūnui.

Svarbiausia nedėti visų vilčių tik į kosmetikos priemones: norint gerai atrodyti reikia sureguliuoti savo mitybą, mokymosi ir poilsio režimą, rinktis aktyvų poilsį, vengti žalingų įpročių, surasti laiko pabūti gryname ore, pakankamai laiko skirti miegui.

 

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Albina Undžienė

Pakeisti teksto dydį