ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLOJE – DARŽELYJE VYKO AKCIJA „PUČIU NE DŪMUS, O MUILO BURBULUS“

2019 m. gegužės 16-17 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko akcija „pučiu ne dūmus, o muilo burbulus“ 1-4 klasės mokiniams. Akciją organizavimo ir vykdė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė ir visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Simona Uginčiūtė.

Iš pradžių mokiniai aiškinosi, ką žmonės gali pūsti. Išsiaiškinome, kad pūsti galime orą, čiužinį, balioną, muilo burbulus, cigarečių dūmus. Mokiniai sužinojo, kad cigarečių dūmai yra kenksmingi sveikatai, jie įtakoja daugelio ligų atsiradimą. Tabako dūmuose yra gausu kenksmingų medžiagų, kurios kaupiasi ant mūsų plaučiuose esančių bronchų ir gali sukelti vėžį.

Rūkydami kenkiame ne tik sau, bet ir aplinkui esantiems artimiesiems, šeimos nariams, draugams, nes išpučiamuosiuose dūmuose yra kelis kartus daugiau kancerogeninių medžiagų nei dūmuose kuriuos įtraukiame į plaučius. Rūkant, mūsų oda sensta greičiau, pasidaro pilka, blyški, greičiau atsiranda raukšlės, pagelsta pirštai, atsiranda blogas kvapas iš burnos, o kad galėtumėm rūkyti į „dūmus paleidžiame“ nemažą sumą pinigų. Mokiniai žinodami, jog tabakas yra kenksmingas ir sukeliantis priklausomybę mieliau rinkosi pūsti muilo burbulus, o ne cigarečių dūmus. Dalyvavo 69 mokiniai.

Informaciją parengė:

visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Simona Uginčiūtė