Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje vyko pamokėlė “Išmokime pajusti tylą”

Balandžio 2 d. Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyriuje vyko pamokėlė ,,Išmokim pajusti tylą“ 1 – 4 kl. mokiniams.

Tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie triukšmą, pabrėžiant didesnį jų pažeidžiamumą dėl neigiamo triukšmo poveikio jų aplinkoje, ugdyti atsakomybę dėl pačių vaikų keliamo triukšmo jiems augant ir vėliau esant suaugusiais.

Triukšmas žmones veikia tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai, trukdo pagrindinei kasdienei veiklai, miegui, poilsiui, mokymuisi ir bendravimui. Triukšmas ne tik dirgina, bet taip pat gali veikti žmonių sveikatą, kai dėl triukšmo poveikio padidėja stresas ar trikdomas miegas. Ilgalaikis triukšmo poveikis gali net sukelti rimtus sveikatos sutrikimus, tokius kaip padidėjusį kraujospūdį ar širdies ligas.

Pateikta informacija mokiniams apie triukšmo keliamas problemas. Tik dideliame triukšme sugebame įvertinti tylą. Tik triukšmaudami ar garsiai rėkdami žmonės tiki, kad jie yra teisūs. Jie nemoka klausytis tylos, jos išklausyti, jie įpratę girdėti tik save, nors  iš tiesų jie ir patys savęs nesupranta. Ar kada kas nors girdėjo kaip auga medis, kaip kalasi želmuo, kaip skleidžiasi žiedas. Ir tai viskas vyksta tyloje, gamtoje. Tačiau kitaip yra gyvenime. Triukšmas yra daugelio ligų pradininkas. Tikroji laimė, sėkmė bei sveikata neįmanoma be ramybės vidinio pojūčio. Paprastai triukšmo sukelti klausos pažeidimai būdingi triukšmingose darbo vietose dirbantiems žmonėms arba nelaimingų atsitikimų atvejais. Pagal sergamumo profesinėmis ligomis, Lietuvoje, statistikos duomenis, dažniau už ausies ligas pasitaiko tik jungiamojo audinio ir skeleto bei raumenų sistemos ligų atvejai.

 

Visuomenės sveikatos  specialistė,

Vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje,

Virginija Uginčienė

dav
Pakeisti teksto dydį