Viktorina „Rūkymui tariu NE“

Viktorina „Rūkymui tariu NE“

2021 m. gegužės  dienomis Šilutės r. sav. Martyno Jankaus pagrindinės mokykloje 4a, 4b ir 4c klasių mokiniams vyko 3 viktorinos „Rūkymui tariu NE“, skirtos „Pasaulinei dienai be tabako“ paminėti. Renginį organizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Rasa Bertašienė ir mokyklos socialinė pedagogė Jolita Lileikienė.

Viena labiausiai paplitusių priklausomybės ligų – tabako rūkymas, kurį lydi lėtiniai susirgimai, mirtys. Visuomenės sveikatos specialistė Rasa Bertašienė pristatė viktorinos temą, jos naudą ir reikšmę. Skaidrių pagalba mokiniai sužinojo apie rūkymo žalą jaunam organizmui, rūkymo sukeliamas ligas, kas tai yra pasyvus rūkymas, kaip jis kenkia nerūkančiam žmogui. Kadangi vaikų organizmai ypač jautrūs tabako dūmams, todėl priklausomybę nuo tabako vaikai gali patirti jau po kelių surūkytų cigarečių. Todėl pats laikas susimąstyti, kad neverta pradėti rūkyti, nes, išsivysčius priklausomybei, mesti rūkyti yra labai sunku. Mokiniams parodyta mokomoji video medžiaga apie rūkymo žalą.

Kiekvienoje klasėje mokiniai pasiskirstė į keturias komandas, sprendė 4 užduotis, susijusias su rūkymo prevencija. Dalyvavo 63 mokiniai. Visos viktorinose dalyvavusios klasės buvo apdovanotos Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis atminimo dovanėlėmis.

Informacija visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje Rasos Bertašienės

Pakeisti teksto dydį