Šilutės pirmojoje gimnazijoje ir Šilutės profesinio mokymo centre vyko renginys, skirtas paminėti tuberkuliozės dieną

Kvėpavimo organų tuberkuliozė – tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterija (Mycobakterium tuberculosis), plintanti per orą su dalelėmis. Pagrindinis tuberkuliozės mikobakterijų šaltinis yra žmogus, sergantis atvira plaučių tuberkuliozės forma. Negydant šios ligos, sergantis žmogus gali mirti.

Šilutės pirmojoje gimnazijoje ir Šilutės profesinio mokymo centre vyko Viktorina „ABC apie TB“. Viktorina skirta paminėti Tarptautinei tuberkuliozės dienai, kuri minima kovo 24-ąją.

Viktorinos metu Šilutės profesinio mokymo centre viktorinoje dalyvavo 18Le, 18am(A), 18am(B), 18K ir turizmo skyriaus komanda 18PB. Komandoje buvo po 5 mokinius. Geriausios trys komandos buvo apdovanotos prizais ir padėkos raštais.

Šilutės pirmosios gimnazijos IIIa, IIIb, IIIc  klasių gimnazistai, viktorinos metu išklausė 14min. filmuką apie tuberkuliozės istoriją. Po to buvo pateikti viktorinos klausimai, o geriausiai atsakę buvo apdovanoti prizais ir padėkos raštais.

Viktorinos metu mokiniai galėjo paglinti žinias apie tuberkuliozę, susipažinti su tuberkuliozei būdingais simptomais, sužinoti profilaktikos priemones, bei atskirti, ką reiškia infekuotas ir atvira tuberkulioze sergantis asmuo.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Edita Gurjanova

Pakeisti teksto dydį