Šilutės pirmojoje gimnazijoje ir Šilutės profesinio mokymo centre mokiniai minėjo Pasaulinę vandens dieną

Kiekvienais metais kovo 22 dieną visame pasaulyje švenčiama pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas yra skatinti sąmoningą požiūrį į vandenį ir jo didžiulę svarbą kiekvienam iš mūsų. 2019 m. Pasaulinės vandens tema „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“.

Šilutės pirmojoje gimnazijoje ir Šilutės profesinio mokymo centre vyko renginys, skirtas paminėti pasaulinę vandens dieną, kurio metu mokyklų fojė mokiniai ir mokytojai galėjo ragauti vandenį praturtintą citrinomis, apelsinais ar net agurkais. Manome, kad tokią dieną paminėti tikrai reikia, nes vanduo — žmogaus gyvybės šaltinis. Žmogus be maisto gali išgyventi kelis mėnesius, be vandens — vos keletą dienų. Taigi vanduo — mūsų gyvybė, mūsų energija, mūsų sveikata!

Vandens gėrimo taisyklės:

  1. Atsikėlę ryte išgerkite puodelį vandens, kad pagerintumėte medžiagų apykaitą, nuplautumėte skrandį ir visą virškinamąjį traktą.
  2. Vandenį reikėtų gerti 30 min. prieš valgį.
  3. Vandens negalima gerti valgant ir iškart po valgio. Į skrandį patenkantis maistas turi būti suvilgytas tik seilėmis.
  4. Gėrimų vartojimas svarbus ir sportuojant. Sportinės veiklos metu svarbu neleisti visiškai ištuštėti skrandyje esantiems skysčiams, todėl rekomenduojama pradėti vartoti gėrimus kuo anksčiau, jau pradėjus treniruotę, kol dar nėra jaučiamas troškulys, kuris jau byloja apie pradinę dehidratacijos stadiją. Taigi, treniruotės metu geriausia gerti po 200 ml kas 20–30 min., nes kuo daugiau skysčių bus skrandyje, tuo greičiau šis skrandžio turinys pateks į žarnyną, o vėliau bus ir absorbuotas.

 

Parengė visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Edita Gurjanova

Pakeisti teksto dydį