“Renkuosi sveikatai palankią mitybą”

Akcija „Renkuosi sveikatai palankią mitybą“

         2021 m. balandžio 28 d. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos 2-4 klasių mokiniai dalyvavo organizuojamoje akcijoje „Renkuosi sveikatai palankią mitybą“. Renginio metu vaikai sužinojo kas tai yra sveikatai palanki mityba,  gilino žinias apie vaisių ir daržovių naudą sveikatai bei analizavo maisto pasirinkimo piramidę. Sveikatos specialistė papasakojo, kad maisto pasirinkimo  piramidė yra vienas iš patarėjų, kaip rinktis maistą, kokiomis proporcijomis valgyti, kad žmogus būtų sveikas. Vaikams buvo akcentuota kodėl taip svarbu valgyti vaisus ir daržoves, grūdinius produktus,  o cukraus turinčių maisto produktų vartoti mažiau.  Mokiniai diskutavo kiek gramų cukraus turi batonėlis „Snickers“, gėrimas „Coca cola“, avižinis batonėlis. Žiūrėjo kokie cukraus, druskos bei riebalų kiekiai yra nurodyti maisto produktų etiketėse.  Mokiniai sužinojo ką reiškia „Rakto skylutė“ pažymėti maisto produktai. Nuo šiol jie galės be jokių pastangų išsirinkti sveikesnį maistą parduotuvėse.Peržiūrėję „Sveika mityba vaikams“ filmuką,  mokiniai nusprendė, kad nuo šiol rinksis sveikatai palankesnį maistą, išgers kuo daugiau vandens per dieną bei bus fiziškai aktyvūs kasdien.

Po to sekė praktinė užduotis. Mokiniai buvo aktyvūs ir kūrybingi. Pagamino  labai gražias ir spalvingas vaisių ir uogų kompozicijas, kurias pasimėgaudami vėliau suvalgė.

 Visi akcijos dalyviai gavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos išleistas atmintines – korteles „Rakto skylutė“.

Džiugu, kad mokiniai domini sveikatai palankia mityba ir nori gyventi sveikai.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Jurgita Salem

Pakeisti teksto dydį