Pirmosios pagalbos mokymai

Pirmosios Pagalbos Teikimo Svarba

Pirmoji pagalba tai  gebėjimas, kurį turėtų išmanyti kiekvienas žmogus. Tai reiškia skubią, laikiną medicininę pagalbą, teikiamą žmonėms, patyrusiems nelaimę arba sveikatos sutrikimą, kol bus gauta kvalifikuota medicinos pagalba.

Gali Gelbėti Gyvybes

Pirmoji pagalba gali gelbėti gyvybes. Situacijose, kai laukiama kol atvyks greitosios medicinos  pagalba, gebėjimas teikti pirmąją pagalbą yra gyvybiškai svarbus.

Sumažina Sveikatos Sutrikimų Pasekmes

Teisingai ir laiku suteikta pirmoji pagalba gali apriboti rimtus sveikatos sutrikimus ir užkirsti kelią ilgalaikėms pasekmėms. Pavyzdžiui, gebėjimas įmobilizuoti lūžius ar suteikti pagalbą esant apsinuodijimui gali sumažinti ilgalaikę žalą ir pagreitinti žmogaus atsigavimą.

Skatina Pasitikėjimą Ir Ramybę

Žinojimas, kaip suteikti pirmąją pagalbą, suteikia pasitikėjimą ir ramybę. Šis gebėjimas gali padėti išvengti panikos ir nekontroliuojamo streso, leidžiant veiksmingai ir ramiai reaguoti į situaciją, kurioje reikia medicininės pagalbos.

Svarbu Bendruomenei

Pirmosios pagalbos mokėjimas yra naudingas ne tik žmogui, bet ir visai bendruomenei. Gebėjimas suteikti pirmąją pagalbą gali padėti kurti stipresnę ir saugesnę bendruomenę, kurioje žmonės pasirūpins vieni kitais ir bus pasiruošę padėti nelaimės atveju.

Plėtoja Socialinę Atsakomybę

Mokėdamas pirmosios pagalbos, žmogus įgyja socialinę atsakomybę. Taip ugdantis, jis pasirengia ne tik padėti, sau ir kitiems, nesvarbu, ar tai būtų artimasis, draugas, kolega arba visiškai nepažįstamas žmogus. Šis gebėjimas padeda kurti atsakingesnę, solidariai besielgiančią visuomenę, kurioje kiekvienas žmogus turi suteikti pagalbą, kai ji reikalinga.

Padidina Žinias Apie Sveikatą Ir Saugumą

Pirmosios pagalbos kursai taip pat suteikia žinių apie bendrą sveikatos stiprinimą, įskaitant informaciją apie tai, kaip išvengti sužalojimų ar nelaimių. Tai gali padėti žmonėms tapti atsargesniais ir saugesniais tiek namuose, tiek darbe, tiek visuomenėje.

 

Džiaugiamės, kad šiandien Šilutės rajono savivaldybės biure lankėsi gausus būrys Pamario progimnazijos mokinių, kurie lydimi biologijos mokytojos Elvitos Simaitienės  ir matematikos mokytojos Ingos Maurienės, noriai mokėsi pirmosios pagalbos teikimo įgūdžių.

Skip to content